Спільнота власників

Оренда квартир та приміщень Івано-Франківськ від власників

Скільки студенти готові заплатити за кімнату на підселення в Івано-Франківську? (станом на серпень 2023 р.)

Опитування проводилося в групі Оренда Квартир Івано-Франківськ Власники Без Посередників

з 14 по 16 серпня 2023 р.

 

Чим ближче до вересня тим все більше відчувається ажіотаж серед студентів на оренду житла. Оскільки дозволити собі винайняти квартиру варіант не з дешевих (за винятком якщо знайомі студенти в кількості 3-4 осіб об’єднуються і винаймають житло разом), тоді приходиться розглядати варіанти на підселення на квартиру або в окрему кімнату в кращому випадку, а якщо ні, то вимушено в прохідну. Для кого варіант на підселення в кімнату всеодно виглядає дорогим, то приходиться шукати варіанти прожиття разом з власницею.

Давайте подивимося на результати опитування, в якому запитували, скільки студенти Івано-Франківська готові заплатити за кімнату на підселення.

 

 

Результати опитування виявилися наступними:

Варіант до 2000 грн – 42%

Варіант 2000-2500 грн – 26%

Варіант 2500-3000 грн – 12%

Варіант 3000-4000 грн – 16%

Варіант більше 4000 грн – 4%

 

Згідно результатів опитування можна зрозуміти, що студенти не готові платити космічні суми, а шукають економ варіанти.

Реальна ситуація виглядає такою, що насправді студенти (це 68%) готові платити не більше 2500 грн, з них 42% - не більше 2000 грн. За більш комфортні умови прожиття і скоріш за все проживати в квартирі з автономним опаленням відносяться варіанти 2500-3000 грн (це 12%) та від 3000 до 4000 грн (це 16%). А ось за сучасні варіанти в новобудовах з євроремонтом, сучасними меблями та технікою за які потрібно платити від 4000 грн за кімнату - всього на всього 4%.

А що відбувається насправді?

Насправді формується «буферна зона» в середньому в розмірі 500 грн, де хтось повинен поступитися: або щоб студенти збільшили бюджет, або власники трохи послабили свої апетити. Розуміючи, що попит не те, що переважає пропозицію, а явно переважає і в такому випадку через брак пропозицій студенти змушені підвищувати свій бюджет принаймі на 500 грн, тобто з 2000 грн до 2500 грн,  з 2500 грн до 3000 грн і т.д. в залежності від власних потреб.

 

Давайте тепер подивимося на конкретні запити

в розрізі навчальних закладів:

 

Біля Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника

(радіус найближчих вулиць Чорновола-Шевченка-Коновальця)

Якщо розглядати варіанти 1 студент/ка в окремій кімнаті – 4000 грн з 1 студента

Є і економніші запити, наприклад, пошук 2 кімнатної квартири і в кожній кімнаті по 2 студентів. Бюджет – 2 тисячі грн з кожного студента

Також вистачає запитів з бюджетом від 2-х до 3-х тисяч в залежності від умов

 

Біля ІФНТУНГ Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

(радіус вулиць Довга-Набережна)

Переважна більшість запитів від 2500 до 3000 грн. Все залежить з якої сторони від університету винаймати житло. Якщо з сторони вулиць Довга-Тичини, то це буде однозначно дорожче, тому що і ближче до центру і є більше варіантів в новіших будинках. Якщо розглядати зі сторони Набережна, то тут можна знайти бюджетніші варіанти.

 

Біля Університету Короля Данила (район вулиці Коновальця та прилеглі)

Вартість  2000-3000 грн за кімнату в залежності від умов.

 

Біля Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання (район вулиці Мазепи)

Студенти шукають до 3 тисяч за умови підселення в окрему кімнату. Якщо розглядати варіанти у прохідну кімнату в «старих» будинках, то це однозначно буде не більше 2000 грн.

 

Біля Івано-Франківського медичного фахового коледжу

(район вулиць Мазепи-Дорошенка-Сухомлинського-Довженка)

Пошук здійснювався до 2500 грн за кімнату. На більші суми в цьому районі просто немає попиту.

 

Біля Фахового коледжу електронних приладів (район Велес-Позитрон-Каскад)

Від 2000 до 3500 грн. Щодо запитів в районі 3000 - 3500 грн за кімнату, то це суто стосується квартир в новобудовах, здебільшого 2-х кімнатиних квартир при заселенні 4-х студентів.

 

Район Пасічна

Переважно біля 2000 грн за кімнату

 

Біля  Івано-Франківського національного медичного університету (центр міста)

Тут проживання для студентів завжди було найдорожче, оскільки це самий центр. Ціни стартують від 3500 грн і можуть сягати 5000 грн за кімнату і більше з усіма необхідними умовами гарним євроремонтом та сучасними меблями.

Просимо власників житла врахувати результати опитування, перш ніж формувати вартість оренди власної нерухомості, виходячи з реальних можливостей, а на космічних фантазій.