Спільнота власників

Оренда квартир та приміщень Івано-Франківськ від власників

Останнім часом поняття «оренда компанією» стала досить популярна суто серед студентів через обмежений бюджет, який не можуть потягнути студенти. У дитинстві було багато серіалів у яких ідея спільної оренди житла з друзями здавалася досить кумедною. Тепер для багатьох такий варіант оренди став єдино можливим ...


Ні для кого не секрет, що ціни на оренду квартир в Івано-Франківську постійно зростають. І це не дивно. Попит, як відомо, народжує пропозицію, але він же і підстьобує гонку цін. Тому поки Івано-Франківськ залишається осередком туристичних, фінансових, навчальних, інтелектуальних, комунікативних, культурних та інших можливостей, чекати падіння цін на нерухомість не доводиться. А значить, в справу йдуть обхідні маневри, які допомагають юному поколінню зачепитися тут хоча б на одному квадратному метрі. Як наслідок, компанії підлітків, що знімають одну квартиру на всіх, - давно не рідкість. На практиці які переваги і недоліки має цей варіант вирішення житлового питання?


Почнемо, традиційно з неприємного, щоб мати можливість закінчити розмову на позитивній ноті. Складнощі, як правило, починаються ще з моменту пошуку квартири. Справа в тому, що далеко не всі господарі готові пустити на свою територію компанію студентів, які дорвалися до місцевої свободи. І справа навіть не в тому, що ремонт після них доведеться робити заново, а скоріше в тому, що половина з цих студентів через місяць зрозуміють, що грошей на знімання немає і шкода, і поїдуть до мами або в гуртожиток. Якщо народу не дуже багато (скажімо, дві дівчинки або два хлопчики), є сенс представитися братами-сестрами і таким чином теж зняти непотрібні підозри.


Після вибору господарів і укладення договору нас чекають складнощі, пов'язані вже безпосередньо з комунальним проживанням. Отже, в першу чергу треба розуміти, що такий варіант проживання підходить далеко не всім. Навіть незважаючи на те, що у кожного учасника є своя площа, все-таки проживання припускає деяке спілкування. Та й навряд чи можна уникнути спілкування при наявності єдиної кухні, єдиною ванної кімнати і туалету. Крім того, треба розуміти, що якщо у власній квартирі можна жити практично як завгодно і з ким завгодно, то тут будь-які свої бажання (в тому числі привід гостей) доведеться узгоджувати з іншими мешканцями. Треба також бути досить толерантним до дозвілля і стилю життя своїх сусідів, який може радикально відрізнятися від вашого.


Так, наприклад, відомо, що при спільному проживанні люди домовляються про те, хто і скільки вносить до певного числа грошей за квартиру, хто і коли миє загальні території типу кухні і ванної кімнати, і так далі. Однак наявність домовленості зовсім не означає на практиці, що всі ці домовленості будуть бездоганно виконувати. І в цій ситуації важливо дотримати правило золотої середини: з одного боку не стати тим, хто злісно збирає з усіх гроші до 15 числа, але і в той же час не стати тим, хто весь час виручає друзів. Те ж саме стосується і чистоти в квартирі: кожен звик жити по-своєму і можна до хрипоти переконувати друзів прибрати за собою тарілки, можна прибирати їх до нескінченності самому, відчуваючи себе Попелюшкою, а можна знайти якийсь інший вихід - наприклад, оголосити два рази в тиждень дні генерального прибирання, коли всі весело і під музику наводять чистоту у всій квартирі.


Взагалі, будь-яка спільна активність - будь то генеральне прибирання або спільний скраббл вечорами - допоможе відносинам на одній території стати неформальними і приємними для всіх учасників дійства. Завжди ж приємніше домовлятися і ділити площу з приємними вам людьми, ніж з мовчазним незнайомцем. З іншого боку, надмірно близька дружба з сусідами може стати причиною втрати власної території та особистого часу. Особливо якщо в сусіди вам попадеться активний «завойовник», якому необхідний лицар і уважний співрозмовник.


У будь-якому випадку, треба розуміти, що ідеальної сумісності рідко вдається домогтися навіть від дружини або чоловіка. Що вже говорити про людей, з якими потреба вас звела під одним дахом? Типовою буде швидше така ситуація:


Оксана, 23 роки, офіс-менеджер: «Ми знімаємо" трійку ": я з чоловіком і по одному хлопчикові в двох інших кімнатах. По-перше, мені довелося сказати господарям, що з чоловіком будемо жити вдвох і буянити не будемо. Тому що в інші квартири, куди ходили чоловік і хлопчики натовпом, їх все лякалися і не хотіли здавати квартиру. А мене не злякалися. Але потім так і повелося - тільки я спілкуюся з господинею, яка приїжджає раз на місяць за грошима. Якщо щось зламається, то тільки я або мій чоловік займаються ремонтом - викликають майстрів і погоджують з господарями, що вартість ми віднімемо з ціни за квартиру. І природно, якщо господарі підвищують плату за житло, то ми доносимо це до наших хлопчиків і вислуховуємо їх обурення. Так уже повелося. Не скажу, що я сильно в захваті, але домогтися іншої ситуації нам не вдалося. Крім того, я намагаюся якось облагородити житло, купую ганчірочки-серветочки, прасувальні дошки, мікрохвильовки. Цим всім користуються всі, але - подяки чекати не доводиться. Це при тому, що у нас дуже хороші відносини з хлопчиками!


Багато моїх знайомих теж знімали житло після інституту "гуртом". Хтось перетворив квартиру в кубло, де на твоєму ліжку постійно сплять якісь друзі твоїх сусідів. Хтось жив в сусідніх кімнатах і місяцями не спілкувався. Хтось залишився один в "двійці" і тягне на собі всю плату, тому що "однушку" заново зняти зараз дорожче! Ось така історія".


Що ж підштовхує людей жити в таких умовах? В першу чергу, зрозуміло, питання економії. З іншого боку, багатьом легше, коли в квартирі є хтось крім них і з ким вони можуть розділити своє життя, якщо, наприклад, пошуки «ідеального партнера» затягнулися.


Тому, вибираючи для себе «оренду компанією» тверезо оцініть свої сили і готовність ділити житло з кимось досить чужим. Може бути, це стане приводом до нового кар'єрного витка і нову зарплату?


Якщо ви визначилися, що все ж таки варіант підселення вас цікавить, то можете розмістити оголошення в спільноті власників і знайти саме той варіант, який вам найбільш підходить.

 

Також може зацікавити: Які ціни на оренду квартир в Івано-Франківську у 2023 році